Strona główna Dzisiaj jest: 19-7-2024, godzina 17:49:05

Od Kiedy Zacząć?

Na zajęcia zgłaszać się można od 26 tygodnia ciąży.

 Zapraszamy kobiety ciężarne z osobami towarzyszącymi jak i same kobiety ciężarne. Oferujemy miłą i profesjonalną pomoc w przygotowaniu do tej wielkiej chwili.

Zajęcia teoretyczne odbywają się w kazdy dzień tygodnia w godzinach popołudniowych (ustalanych po konsultacji z uczestnikami).Spotkań jest osiem.Odbywają się one w niewielkich grupach(5-6 par) w warunkach kameralnych w miłej i przyjemnej  atmosferze.Pozwala to na indywidualne podejście do każdego uczestnika.

Ćwiczenia poprawiają zarówno sprawnośc fizyczną, jak i stan psychiczny kobiety ciężarnej.Łagodzą skutki przeciążenia ustroju i zmian,jakie w czasie ciąży zachodzą w organizmie.U kobiet w ciąży ,które regularnie ćwiczą obserwuje się wzrost tolerancji na wysiłek fizyczny związany z porodem ,jak i opieką nad dzieckiem oraz szybszy powrót do sprawności sprzed porodu.Regularne ćwiczenia w ciąży:

 -zapobiegają obrzękom

-zapobiegają powstawaniu żylaków 

-powoduja wzrost pojemności życiowej płuc

-przeciwdziałają zaparciom

-przyspieszaja przemianę materii(niższy przyrost masy ciała)

-utrzymują prawidłową filtrację nerek

-zwiększają zakres ruchomości kręgosłupa oraz stawów biodrowych (zapobieganie bólom pleców ,utrzymanie poprawnej postawy i właściwego napięcia mięśniowego)

-uelastyczniają i rozciagają mięśnie dna miednicy i powłok brzusznych(profilaktyka nietrzymania moczu , przeciwdziałanie rozstępom).

Ćwiczenia oddechowe odpowiednio wykonywane w poszczególnych fazach porodu usprawniają akcję porodową,zmniejszają napięcie i ból rodzącej. Dzięki umiejętnemu oddychaniu matka lepiej dotlenia siebie i dziecko.Po urodzeniu noworodek jest w lepszym stanie ogólnym.

Ćwiczenia parcia, pokaz i zastosowanie pozycji wertykalnych w czasie porodu(zmniejszających ból i skracających poród),odbywają się po 36 tygodniu ciąży. Zajęcia odbywają się na Sali Porodowej. Na tym spotkaniu mile widziane są osoby towarzyszące podczas porodu (udzielamy wskazówek co do postępowania  w poszczególnych okresach porodu zarówno ciężarnym jak również partnerom). Prezentujemy masaże zmniejszające napięcie i ból porodowy. Zwiększa to komfort psychiczny i pewność siebie na sali porodowej.

Na zajęciach przyszli rodzice otrzymują upominki i kupony rabatowe na zakupy oraz zaświadczenie o odbytym kursie.

Przed podjęciem decyzji można odwiedzić nas . Spotkanie nie jest zobowiazujące.

Na każdym etapie ciąży można dopisać się do grupy.